Skvělý výsledek na Dutch Open 2009

Skvělý výsledek dosáhla v sobotu 21.3 Lenka Moravcová na největším turnaji Evropy Dutch Open, kterého se zúčastnily národní týmy ze tří kontinentů.

Lenka na své cestě k bronzu postupně porazila v náhlé smrti Theodoru Ntintou (GRE) – po třech kolech stav 5:5, Kubru Baser (GER) 11:7, Yasmin Makabi (ISR) 7:0 a až Sofie Gustafsson (SWE) zastavila její spanilou jízdu. Po velmi tvrdém boji Lenka nakonec podlehla 5:7. přičemž víc jak polovinu zápasu vedla, ale soupeřce se podařil útok na hlavu, kterým skóre otočila. Lenka nicméně bojovala až do posledních vteřin a ještě připravila své soupeřce těžké chvíle, ale vítězství zpět na svou stranu už nestrhla. Nicméně trenéři byli s jejím výkonem vcelku spokojeni.

Dobře také bojoval Viktor Jankovský, porazil Andreje Letkovice (CRO) 4:1, Michaela Tnourij (BEL) 6:2 a podlehl až v náhlé smrti Konstantinidisovi Konstantinos (GER). Svůj výkon z Tubingenu nezopakovala Žaneta Rodovská. Po trochu smolném začátku, kdy se podařilo soupeřce otočit skóre, Žanetě nebyl započítán útok na hlavu a zkušená Eleni Tagou (GRE) si už vítězství pohlídala a své tažení turnajem nakonec ukončila vítězstvím kategorie. Ke cti Žanetě nutno dodat, že se o výsledek snažila bojovat až do posledních vteřin. Ovšem tyto dva sportovce čeká v jejich přípravě důležitější turnaj, a to za 14 dní German Open 2009.

Náš tréninkový sparingpartner Boris Lieskovský ze Slovenska vyhrál katrgorii juniorů a tímto mu BALHOPŘEJEME!