Mistrovství republiky 2014

V sobotu 21. 6. 2014 se uskutečnilo v Praze již 21. otevřené Mistrovství České republiky v Taekwondu. Náš tým vyrazil v počtu 27 závodníků. Škoda jen, že někteří naši závodníci nemohli závodit z důvodu jejich zranění. TJ Sokol Hradec Králové je závodní oddíl a proto je zapotřebí jezdit na co nejvíce turnajů , kde můžeme získat cenné zkušenosti od soupeřů. Turnaj až překvapivě začal bez velké časové prodlevy.

Mimo České republiky se zde prezentovaly také státy Polska, Slovenska a Maďarska v celkovém počtu 280 závodníků. Naši borci zápasili naplno avšak nepřízeň osudu a verdiktů některých rozhodčí se podepsali na našem výsledku jednotlivých závodníků a samozřejmě i na celkovém hodnocení. Zde bych chtěl podotknout, že je až s podivem, jakých fatálních chyb se rozhodčí na tomto turnaji dopouštěli a kolikrát rozhodli zápas v náš neprospěch.

Nakonec Titul Mistra České republiky ve své kategorii získali Pšeničková Kateřina (deklasovala soupeřku 36:4) a Kotland Michal. Titul Vicemistra České republiky získali Medáčková Veronika, Jochman Adam, Říha Marek, Fabiánová Tereza, Zhouf Michal, 3 . místo obsadily borci Lyková Valerie, Baliár Marián, Klouček David, Leuenberger Nicholas, Vlachá Kateřina, Seifert Denis, Uhlířová Karolína, Slíž Martin, Stohwasserová Aneta, Stohwasser Tadeáš. Bez medaile skončili Jakl Vojtěch, Stoklásek Roman, Štaier David, Pluhař Josef, Čáslavská Veronika, Petruška Josef, Seifert Michal, Fibiger Patrik, Stoklásek Jaromír , Burešová Eliška avšak jejich neúspěch nebyl v žádném případě ostudný.

V hodnocení týmů jsme se propadli až na 6. místo z celkového počtu 33 týmů. Všem závodníkům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. Připomínám, že není důležité vyhrát ale ZÚČASTNIT SE.

Dále patří poděkování všem rodičům za jejich aktivní činnost a samozřejmě trenérům (kaučům) jmenovitě Karlu Noskovi, Václavu Stohwasserovi, Šárce Moravcové a Vojtěchu Ducháčovi, za jejich trpělivou přípravu závodníků. Tímto turnajem jsme zakončili naše tréninky a další shledání proběhne na soustředění Losinka v Jeseníkách 9.8.2014.