Soustředění Pomezní Boudy 2017

O prodlouženém víkendu v termínu 5 – 8. 5. 2017, uskutečnil tým A soustředění na Pomezních Boudách. Cílem tohoto bylo postarání se nejen o sama sebe, ale i celý tým. Závodníci měli za úkol sami nakoupit pro celý tým zúčastněných, zajistit si sami spoj na místo určení , sestavit menu na celý pobyt, atd. Děti byly rozděleny do dvou skupin, z nichž každá z nich měla na starost jeden den. Po nákupu se děti vydaly, za doprovodu jednoho dospělého, na vlak, kde samy zakoupily jízdenky. Další perličkou bylo to, že nikdo sebou nesměl mít vymoženosti moderní doby (mobil, hry na PSP a různé druhy elektroniky), dále žádnou potravu navíc z domu. Komu byla objevena, byla nemilosrdně zabavena a následně rozdělena mezi 15 hladových vlků. Po příjezdu je čekal nejprve částečný úklid jejich zázemí, zatopení v kamnech, naštípání dříví, nanošení vody a jiných „příjemných věcí“. Potom jsme se mohli navečeřet. Děti ocenily i vymoženost suchého záchodu (nemusely splachovat).:) Druhý den následovalo opět zatopení v kamnech (každý měl na pokoji svoje), snídaně, mytí nádobí a následný výlet po okolí. K obědu se podávala polévka a jako hlavní chod byl buřtguláš, který děti samy uvařily. Následný úklid nádobí se protáhl až do večerních hodin, protože oběd se servíroval okolo 15- té hodiny. Nikomu to však nevadilo, protože od 18 hodin jsme zavítali na nedaleký bowling, kde se všichni řádně vydováděli. Po návratu na chatu se opět u některých muselo zatápět a následoval volný večer s mytím nádobí a hraním her. V neděli jsme udělali nějaký ten výběh do stráně a opět následovali běžné věci, které spadali do běžného dne. Takže nanosit vodu, naštípat dříví, zatopit atd. Opět připomínám, že vše bylo v režii dětí, takže jen žasnu, že mají všechny prsty na rukou. Nedělní oběd druhé skupiny obsahoval rýži s masem na kari. Také jsme si pošmákli. Přes den jsme hráli společenské hry a jiné soutěže. Na večer jsme dětem připravili překvapení za jejich účinkování na tomto soustředění „přežití“. S Vaškem jsme pro ně připravili a ugrilovali steaky z krkovice. V pondělí jsme sbalili, uklidili chatku a vydali se zpět k domovu, teď již autem.

Musím konstatovat, že děti tento pobyt zvládli bez sebemenších problému a i trenéři byli spokojeni. Poděkování patří rodičům za „zapůjčení“ dětí a důvěru trenérům. A ted´ už seznam účastníků : Tereza Fabiánová, Veronika Čáslavská, Aneta Stohwasserová, Tadeáš Stohwasser, Eliška Burešová, Kateřina Pšeničková, David Klouček, Patrik Fibiger, Adam Jochman, Roman Stoklásek, Jan Hypský, Dan Čáslavský.

Odborný dozor zajistil Karel Nosek-doprovod vlakem, dozor, Václav Stohwasser-dozor s odvozem, Michal Klouček – dozor s odvozem a také nás poctil svou návštěvou Michal Kotland – asistent trenéra při běhu

Díky všem a příště ahoj.

Ostatní fotky ZDE.