Trenčín Open 2019

K našim slovenským sousedům se oddíl hradeckého Taekwonda ubíral do nedalekého Trenčína o tomto víkendu 13. 4. 2019.

Pod vedením trenérů Karla a Vaška náš tým čítal 12 zápasníků. Obsazenost se zastavila na čísle 250. Turnaj začal dle časového harmonogramu a po celý den probíhal bez větších problémů. Naši závodníci ukázali svoje kvality, kdy jsme dosáhli výsledku 6 zlatých, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. Z celkových 22 týmů jsme se umístili na krásné páté pozici. Kromě medailí si vysloužil ocenění Jakub Prajsler pro nejlepšího žáka turnaje (všechny své soupeře porazil technickým KO). Po delší odmlce se k zápasu za seniory postavil i Michal Kotland. Nevedl si špatně i přes velký bodový rozdíl, (který následně dorovnal ve druhém kole), avšak ve třetím kole nakonec svému soupeři o vlásek podlehl.

Zlatá příčka: Klouček David, Jochman Adam, Novotný Filip, Prajsler Jakub, Medáčková Veronika a Melicharová Monika.

Stříbrná příčka: Hypský Jan, Hrubá Michaela a Kotland Michal

Bronzová příčka: Pospíchal Antonín, Povýšil Artur a Vnuková Anna.

Poděkování patří trenérům za jejich trpělivost a přípravu dětí na turnaje, rodičům za podporu v tomto sportu a organizaci výjezdu na zahraniční turnaje. Tímto se ukazuje, že náš oddíl jde správnou cestou a navyšuje tak svoje kvality. Závodníkům patří poděkování za reprezentaci sportovního Taekwonda v zahraničí a za jejich odvahu postavit se na pohled silnějšímu soupeři.