Bydgoszcz 2016, Polsko

Náš tým se v sobotu  9. 4. 2016 tentokrát vypravil na turnaj do polského města Bydgoszcz pod názvem Bydgoszcz Cup 2016. Turnaj byl organizátor zvládnutý na výtečnou. Bojovalo se od brzkého rána až do večerních hodin bez sebemenšího problému. Bojovalo se na šesti tatami s obsazeností 450 závodníků ze šesti zemí. Kvality soupeřů se ukázaly hned od rána kdy naši borci začali bojovat.

Přes kvalifikační kolo neprošli hned 3 závodníci a to Stohwasserová Aneta, Pšeničková Kateřina a Klouček David. Naopak velice dobře začali ostatní závodníci. Terka Fabiánová prošla přes první kolo. Bohužel  ve druhém zápase na soupeřku z Polska nestačila a skončila bez medaile. Dále Patrik Fibiger si počínal velice dobře ale postup do finále se nezdařil a patří mu zasloužené 3. místo jakož i Markovi Říhovi, který dostal velice těžkého soupeře z Ukrajiny a který ho z dalších bojů vyřadil.

Nejcennější trofej si odnesl Táďa Stohwasser, který se po třech zápasech probojoval až do finále, které nakonec vyhrál.  Všem závodníkům patří obrovský dík a respekt za jejich odvahu. Trenérům dík za „kaučink“, kteří své svěřence tlačili jak mohli. V neposlední díky rodičům za péči a přístup k turnaji. Z tohoto turnaje jsme si odvezli cenné zkušenosti a tímto směrem bychom se měli i nadále ubírat.