Berlin Open 2016

Náš výběr týmu se tentokrát vydal na mezinárodní turnaj pod názvem Berlin Open 2016, který se konal 7 – 8. 5. 2016. Na turnaj jsme vyslali 13 závodníků, kteří nás reprezentovali. Vzhledem k tomu, že část závodníků startovalo v sobotu a část v neděli, vyrazili jsme do Berlína již v pátek. Od pátku nás provázeli menší problémy, s kterými jsme se bohužel potýkali až do neděle. Na turnaj se sjelo bezmála 1200 závodníků z 35 zemí s počtem týmů 275. Organizátor se potýkal od soboty s problémy v podobě nefunkčního systému vest i helem a tak se turnaj protáhl do pozdních odpoledních hodin.

V sobotu nastoupili do bojů Terka Fabiánová, která postup do semifinále prohrála, následovali David Klouček, Veronika Čáslavská a Aneta Stohwasserová , kteří si nezajistili postup do dalších bojů. Katka Pšeničková sice vyhrála jeden zápas, ale ve druhém nestačila na soupeřku a skončila na bronzové příčce, rovněž tak Marek Říha vybojoval bronzovou pozici. Do nedělních bojů nastoupil Pulec Daniel, který zabojoval a získal tak trofej nejvyšší – zlatou. Adam Jochman si vybojoval a získal stříbrnou pozici a dobře si vedla i Monika Melicharová, která své finále prohrála a získala taktéž stříbro. Na bronzové pozici skončil Táďa Stohwasser. Valerie Lyková, Patrik Fibiger a Jan Hypský skončili bez umístění. Pro některé z těchto to byla první prezentace na tomto turnaji. Za výkon, který předvedli, se určitě nemusí stydět.

Poděkování patří rodičům, kteří se postarali a zajištění věcí okolo turnaje, zejména dopravu a především trenérům, kteří vedli své svěřence k vítězství a výkonům, které předvedli. Poděkování patří i těm, kteří se turnaje neúčastnili, protože i oni se nemalou měrou zasloužili o to, k jakým výkonům se tito závodníci dopracovali.